Znajdujesz się tutaj: lazienkimag.pl > Sprzątanie domu > Regały biblioteczne

Ozdoby i obrusy świąteczne

Wiadomą rzeczą jest, że uwielbiamy dekorować mieszkania w okresie świątecznym. Ozdoby i obrusy świąteczne Jest to nie tylko związane z pewną tradycją sięgającą zamierzchłych czasów, ale przede wszystkim z tym, że to, co udekorowane posiada w sobie pewną magię i atmosferę świątecznych dni. Jak w takim razie przyozdobić mieszkanie, aby było bardzo świąteczne, zaś jednocześnie nie drażniło nadmiarem różnego rodzaju ozdób i nie odpychało pewną skrajnością?
Przede wszystkim ozdoby najlepiej dobierać na zasadzie zestawu. Jeśli przyozdobimy nasze mieszkanie różnymi rodzajami ozdób, nawet jeśli będą one jak najbardziej świąteczne, to jednak mimo wszystko nie będą wyglądać ładnie. Ozdoby i obrusy świąteczne Jeśli chcemy, aby mieszkanie prezentowało się nie tylko świątecznie, ale przy tym było udekorowane w dobrym guście pełnym elegancji, to musimy zadbać o to, aby ozdoby były do siebie dopasowane i nie wadziły poprzez swoje niedopasowanie i różnorodność.
Oprócz pewnej symetrii w dobieraniu ozdób, ważna jest również kolorystyka. Nadmierne ilości jaskrawych kolorów, nigdy niemal nie wypadały zbyt dobrze, dlatego lepiej z nich zrezygnować na rzecz kolorów bardziej stonowanych, czy chociażby pastelowych. Chociaż, np. w przypadku świąt Bożego Narodzenia, na pewno świetnie sprawdzają się mocne barwy, takie jak czerwienie, czy ciemna zieleń. Jednak jest to wyjątek, z reguły bowiem powinniśmy wykorzystywać raczej kolory niezbyt rzucające się w oczy, a jednocześnie miłe dla ludzkiego wzroku.
Ozdoby i obrusy świąteczne Jakbyśmy jednak nie planowali świątecznego dekorowania mieszkania, to warto mieć na uwadze jedną podstawową zasadę: lepsze skromne dekoracje, niż ogólny i niezorganizowany przesyt.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.