Znajdujesz się tutaj: lazienkimag.pl > Dekoracje okazjonalne > Pokój dla dziecka

Sztuczne choinki

Z każdymi nadchodzącymi świętami Bożego narodzenia wiele polskich rodzin staje przed trudnym wyborem.  Kupić choinkę żywą, czy zainwestować w sztuczną. Sztuczne choinki Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta, bo każda z dwóch powyższych opcji ma swoje zalety i wady. W takim razie co wybrać? W odpowiedzi na to pytanie powinien nam pomóc poniższy tekst.

Prawdziwa choinka to zapach świąt  w całym domu. Skąd takie stwierdzenie? To przecież jasne że zapach żywicy szybko roznosi się po każdym pomieszczeniu. Większość z nas lubi tą orzeźwiającą woń, poza tym kojarzy się ona nam ze świętami.

Żywica jedna to nie tylko zapach. Sztuczne choinki Niesie ona ze sobą duże ryzyko pożaru bo jest bardzo łatwopalna. W połączeniu z nieco wysuszonym iglakiem może spowodować niebezpieczny pożar. O ten przecież nie jest trudno. Rozgrzana żarówka, zbyt blisko stojąca świeca, albo dziecko bawiące się zapałkami. Wszystko to może spowodować niekontrolowane rozprzestrzenienie się ognia.

Drzewko sztuczne nie zaoferuje nam pięknego zapachu. Jednak ma swoje zalety. PO pierwsze nie jest tak łatwopalne jak jego żywy odpowiednik. Dzięki czemu możemy ze spokojnym sercem ustawić je w pokoju. Plusem jest także to, że nie śmieci tak bardzo. Każdy z nas na pewno pamięta sypiące się igły z żywego drzewka. Sztuczne drzewo, co prawda też gubi swoje sztuczne igły, jednak w znacznie mniejszych ilościach.

Ostatnią zaletą sztucznego iglaka jest to, że kupiony raz, cieszy oczy przez kilka zim. Sztuczne choinki Wszystko dzięki temu że sztuczne choinki są zwykle dość dobrze wykonane i pod warunkiem tego, że będziemy je szanować i dobrze przechowywać mogą przetrwać lata.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.