Znajdujesz się tutaj: lazienkimag.pl > Sprzątanie domu > Zlewy kuchenne

Potrawy wigilijne

Stół wigilijny i jego dekoracje, to coś co w dość dużej mierze odpowiada za poczucie świątecznej atmosfery i całej magii związanej z obchodami świąt Bożego Narodzenia. Potrawy wigilijne Dlatego warto przyłożyć się do tego i sprawić, aby stół wigilijny zachwycał nie tylko tym, co znajdziemy na talerzu, ale również tym, w jaki sposób został on udekorowany. Jak sprawić, aby nasz stół wigilijny był wspaniale udekorowany i zachwycał swoim wyglądem?

W pierwszym kroku powinniśmy skupić się na obrusie. Jest to właściwie podstawa dekoracji stołu wigilijnego. Obrus dobrze by był biały, jednak można tutaj pozwolić sobie na dowolność i wybrać barwy, które w jakiś inny sposób związane są ze świętami. Dopuszczalne są tutaj zielenie i czerwienie. Potrawy wigilijne Warto również rozejrzeć się za obrusami, które mają wyhaftowane świąteczne wzory.

Następnie ważne są serwetki, oraz to w jaki sposób przyozdobimy obrus. Dobrze jest skorzystać tutaj z przyozdobienia go gałązkami bukszpanu, albo chociażby choinki, jednak wiadomo, że nie należy tutaj z niczym przesadzać. Serwetki najlepiej dobrać kolorystycznie do obrusu, jednak świetne są też połączenia kontrastujące ze sobą: biały obrus, oraz czerwone serwetki, albo na odwrót. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby połączyć ze sobą kolorystycznie zarówno serwetki, jak i obrus.

Istotnym elementem dekoracji świątecznego stołu jest również odpowiednia zastawa. Dobrze jest mieć osobną zastawę świąteczną, która będzie wykorzystywana tylko w wyjątkowych, rodzinnych uroczystościach. Potrawy wigilijne Wigilijny stół również jest dobrze przyozdobić piękną świąteczną zastawą, najlepiej porcelanową, co świetnie będzie się prezentowało z całością dekoracji świątecznych.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.