Znajdujesz się tutaj: lazienkimag.pl > Wnętrza > Dekoracje okienne

Dwuwarstwowe ściany murowane z termoizolacją wykonaną w technologii „lekkiej-mokrej”

Na technologię „lekką mokrą” składają się trzy warstwy różnych materiałów:
Dwuwarstwowe ściany murowane z termoizolacją wykonaną w technologii „lekkiej-mokrej” 2. warstwa izolacyjna z płyt styropianowych M-20, mocowanych na zaprawie klejowej (powyżej 2 kondygnacji dodatkowo mocowane łącznikami),
3. warstwa wzmacniająca z zaprawy klejowej z wtopioną siatką zbrojącą,
4. warstwa wykończeniowa z cienkowarstwowej wyprawy tynkarskiej.
Elementy uzupełniające to aluminiowe profile ochronne do stosowania na narożnikach, cokołowe profile startowe, łączniki tworzywowe do mechanicznego mocowania płyt izolacyjnych, silikonowe uszczelniacze itp.
Dwuwarstwowe ściany murowane z termoizolacją wykonaną w technologii „lekkiej-mokrej” Stosując technologię „lekko-mokrą” należy zwrócić uwagę na rozwiązanie ważnych styków technologicznych w budynku:
3. strefa cokołu budynku – szczelna wyprawa tynkarska i dodatkowe wzmocnienie siatką zbrojącą lub obmurowanie cokołu ceglaną ścianką osłonową,
4. otwory okienne – najczęściej płyty izolacyjne zachodzą na ościeżnice, tworząc rodzaj węgierka, stosuje się profile ochronne na narożnikach itd.
Dwuwarstwowe ściany murowane z termoizolacją wykonaną w technologii „lekkiej-mokrej” Elewacja na poziomie parteru oraz we wszystkich miejscach narażonych na zniszczenia mechaniczne lub zwiększone naciski powinna być wzmocniona za pomocą ścianki poliestrowej zakładanej w dwóch warstwach. Usytuowanie tych miejsc powinniśmy zamieścić w projekcie elewacji.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.