Znajdujesz się tutaj: lazienkimag.pl > Wnętrza > Obraz na ścianę

Styropianowe listwy elewacyjne

Szkieletowo-ryglową konstrukcję ścian drewnianych tworzy układ słupów i rygli sztywno ze sobą powiązanych. Styropianowe listwy elewacyjne Ściana taka składa się z następujących elementów:
4. podwalina – pojedyncza belka drewniana, która przenosi cały nacisk ściany na ścianę fundamentową,
5. słupy – ustawiane są na belce podwalinowej w narożnikach i miejscach łączenia ścian zewnętrznych i wewnętrznych, przy otworach okiennych i drzwiowych. W celu zmniejszenia odległości między słupami głównymi ustawiane są słupy pośrednie. Styropianowe listwy elewacyjne Słupy powinny być umieszczane w rozstawie osiowym wynoszącym 1,0-1,2 m. Łączy się je z podwaliną na tzw. czopy (gniazda głębokości ok 7 cm),
6. zastrzały – to ukośnie ustawiane belki, mające usztywniać ściany, by zapewnić budynkowi stateczność przy działaniu sił poziomych w kierunku długości ściany. W budynkach parterowych zastrzały stosuje się w polach narożnych, pochylając je górą ku narożnikom. W budynkach piętrowych zastrzały I piętra są pochylone odwrotnie niż zastrzały na parterze. Zastrzały mocuje się do podwaliny i oczepu.
7. oczep – jest belką poziomą, która stanowi górne ograniczenie ściany i podtrzymuje belki stropowe,
8. rygle – krótkie belki ułożone poziomo między słupami. Styropianowe listwy elewacyjne Służą one do poziomego odgraniczania otworów okiennych i drzwiowych.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.